V Liberci se nepodařilo bodovat

07.03.2010 21:26

Liberec I – VK Karlovy Vary 3:1. Po setech: 23:25, 25:17, 25:21, 25:20. Liberec I – VK Karlovy Vary 3:0. Po setech: 25:20, 25:10, 25:14.

článek D. Seiferta v Karlovarských novinách:

Jakoby se v rozhodujících fázích druhé volebalové ligy lepila smůla hráčům VK Karlovy Vary na jejich ruce.

V dalším důležitém dvojutkání neuspěli. Na palubovce Liberce navíc uhráli pouhý set. V prvním duelu pod Ještědem podlehli karlovaráci Liberci 1:3, ve druhém pak 0:3. I přesto se karlovarský klub udržel na šesté příčce. Naopak Liberec se dotáhl karlovarskému družstvu na osmou příčku na rozdíl dvou bodů.

V prvním utkání sice karlovarští volejbalisté vyhráli úvodní set v poměru 25:23, pak ale tvrdilo volejbalovou muziku především domácí družstvo. To precizní hrou vyhrálo další tři sety. Nejdříve uhráli hráči VK Karlovy Vary na libereckého soupeře ve druhém setu sedmnáct bodů, pak dokonce jedendvacet, ale přesto to k dalšímu bodu nevedlo. Liberec pak v rozhodujícím čtvrtém setu neslevil a po výhře 25:20 si tak připsal na své konto první důelžité vítězství, když scelé utkání vyhrál v poměru 3:1.

Ve druhém zápase dne pak Karlovaráci volejbalově zkolabovali. Nic se jim nedařilo, zatímco liberečtí odehráli i druhý souboj v klidném tempu. V prvním setu karlovarští volejbalisté ještě soupeři ze severních Čech dokázali vzdorovat, když úvodní set prohráli v poměru 20:25, pak ale jakoby by Karlovarákům docházeli síly. Ve druhém setu uhráli pouze deset, a ve třetím čtrnáct bodů. Liberec tak vyhráli i druhý duel tentokrát v poměru 3:0. Navíc na domácí palubovce vytěžil z minima maximum, a do druholigové tabulky si zaslouženě připsal dvě vítězství.

Komentář k zápasu z pohledu z družstva připravím v tomto týdnu.