Splnili jsme cíl, raduje se Mašek

17.03.2010 16:07

článek převzatý z Mladé fronty Dnes 17.3.2010

Karlovarští volejbalisté porazili Českou Lípu a udrželi druhou ligu

Druhá volejbalová liga se bude v lázeňském městě hrát i příští sezonu. Hráči VK Karlovy Vary o tom rozhodli výhrou nad Českou Lípou. „To byl náš cíl,“ raduje se trenér Vít Mašek.

Po podzimu šestý celek tabulky si stejnou pozici udržuje i kolo před koncem. „Chtěli jsme se vyhnout baráži a skončit nejhůře osmí.“

V posledním kole čeká Karlovy Vary zápas na palubovce lídra tabulky v Plzni, kterou na podzim doma velmi potrápily. Prohrály až v tie-breaku 2:3 a druhý zápas 1:3. „Mysleli jsme, že dostaneme nakládačku. S výsledky i hrou je velká spokojenost,“ zářil Mašek. Nyní pojedou do Plzně naprosto uvolnění,mají splněno. „To neznamená, že se nepokusíme o co nejlepší výsledek.“

Loučení s vlastními fanoušky, soupeř ze druhého místa tabulky. Hala pedagogické školy byla naplněná, není divu.

Hned první sobotní zápas pro sebe Karlovy Vary rozhodly nečekaně hladce. Za jednaosmdesát minut vyhrály 3:0. Stejně to bylo drama, všechny tři sety pro sebe urvaly až v koncovce. První dva 25:22 a třetí dokonce 28:26. „Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v soutěži,“ pochvaloval si trenér Vít Mašek.

Druhý zápas byl podstatně dramatičtější, hrál se 112 minut. Vary první set prohrály 17:25. „Dlouho jsme vedli, v závěru hosté udělali několik bodů,“ popisuje Mašek. Druhé dva sety Vary vyhrály 25:20. Následně prohrály 17:25 a musel rozhodnout tie-break. „V závěru nás opustila štěstěna,“ míní karlovarský kouč. Ve všech zápasech se mohl spolehnout na osvědčenou osu. Klíčovým je už skoro osmatřicetiletý rozehrávač a kapitán týmu Eduard Bečka, čtyřiadvacetiletý univerzál Josef Bican a o dva roky mladší libero Petr Kořán, který přišel do Varů před začátkem sezony z Dukly Liberec. „Na nich stojí zápasy,“ ví Mašek.

Tým VK Karlovy Vary je velmi mladý. Vznikl teprve před šesti lety spojením dvou jednot Staré Role a VK Karlovy Vary. „Cíl byl jasný, postup do druhé ligy,“ vzpomíná Vít Mašek. První sezonu skončil jeho tým na třetím místě krajského přeboru. „To jsme se sehrávali a poznávali.“

Pak přebor vyhráli a postoupili do kvalifikace, přes tu se však už nedostali. Další sezona se moc nepovedla, ale v květnu před dvěma lety přišla druhá účast v kvalifikaci. Tehdy už konečně vyhráli a do druhé ligy postoupili. První druholigovou sezonu skončil tým na místě zaručujícím setrváním v soutěži, letos je před posledním kolem šestý. Volejbal ve Varech zakořenil.

„Mysleli jsme, že dostaneme nakládačku. S výsledky i hrou je velká spokojenost.“ Vít Mašek, kouč karlovarských volejbalistů