Porážka s Ervěnicemi

25.01.2010 22:33

Článek v Karlovarském deníku:

Karlovarští volejbalisté doma dvakrát prohráli

Karlovy Vary – Dvě utkání, dvě porážky. V dalším dvojutkání druhé volejbalové ligy mužů si hráči VK Karlovy Vary připsali na své konto dvě porážky. V tělocvičně ´pajdy´ totiž dvakrát nenašli správný recept na družstvo Ervěnic, kterým podlehli 0:3 a 2:3. V průběžné tabulce tak klesli o jednu příčku, na šesté místo.

VK K. Vary – Ervěnice 0:3

Již v prvním utkání byl k vidění v drahovické tělocvičně urputný boj o každý míč. I přesto byli v koncovce přesnější hostující volejbalisté, kteří dotáhli první set do vítězného konce, když ho vyhráli v poměru 25:22. I ve druhém setu tahali za pověstný volejbalový provázek právě hráči Ervěnic, kteří si v průběhu setu vytvořili sedmibodový náskok, který přetavili na výhru 25:17. Ve třetím, rozhodujícím setu pak Karlovaráci sice přidali na obrátkách, zpřesnili hru v poli i na síti, ale na rozjeté hosty to prostě nestačilo. Ervěnice nedaly hráčům z lázní ani set, a když zvládly dramatický závěr třetího setu, na své konto si za výsledek 25:22 připsaly již třinácté druholigové vítězství.

VK K. Vary – Ervěnice 2:3

Druhý duel začali domácí podstatně lépe. Během prvního setu si vytvořili osmibodový náskok, a to hlavně zásluhou smečaře a blokaře v jedné osobě, Martina Vávry, který dělal Ervěnicím na síti nemalé problémy. Karlovarští tak vyhráli první set v poměru 25:18. Pak opět začali úřadovat hosté, kteří druhý set vyhráli až po velkém boji 25:22. Poté se opět usmálo volejbalové štěstí na domácí hráče, kteří ve třetím setu dokráčeli v poklidném tempu k výhře 25:11. Namlsané Karlovaráky však hosté značně znervóznili, když čtvrtý set vyhráli v poměru 25:20. Dokonalý obrat si pak Ervěnice s vypětím všech sil nenechaly vzít, když vyhrály i rozhodující pátý set, a z lázeňského města si tak odvezly dvě důležitá vítězství.