28.02.2010 22:49

K. Vary - M. Boleslav 2:3 a 1:3

článek D. Seiferta v Karlovarských novinách:

Volejbalisté z lázní doma zkolabovali

Neúspěch. Ani v dalším domácím dvojzápase v rámci druhé volejbalové ligy mužů hráči VK Karlovy Vary na mistrovské body nedosáhli.

V tělocvičně drahovické ´pajdy´ podlehli volejbalisté VK Karlovy Vary sousedovi v tabulce VK Mladá Boleslav. Nejdříve podlehli soupeři v poměru 2:3 a poté 1:3. Navíc v průběžné tabulce Karlovaráky při jejich zaváhání předehnala TJ Praga, která si navíc na páté příčce v tabulce před týmem z lázeňského města vytvořila dvoubodový náskok.

Hráče karlovarského VK tak čekají ve druhé lize ještě tři kola, ve kterých musí bezprostředně bodovat, aby si mohli zajistit druholigovou příslušnost i pro příští sezonu.

První utkání načali lépe hráči VK Karlovy Vary. Precizní hra na síti jim zajistila výhru v prvním setu 25:21.

Ve druhém setu však Karlovaráci zaspali začátek a soupeř toho dokonale využil. Svěřenci trenéra Tomáše Maška sice snížili v závěru setu na rozdíl tří bodů, ale poté se rozjela mladoboleslavská volejbalová mašina, což po výsledku 25:20 ve prospěch hostů znamenalo vyrovnání.

Karlovarští volejbalisté sice zvítězili ve třetím setu 25:19, ale poté tvrdili volejbalovou muziku na drahovické palubovce pouze hráči Boleslavi. Ti nejdříve vyrovnali, a rozhodli v tiebreaku o své prvním vítězství.

Ani ve druhém utkání se Karlovaráci výhry nedočkali. I když předváděli excelentní volejbal, v rozhodujících momentech duelu jim chybělo pověstné volejbalové štěstíčko.

Hráči VK Karlovy Vary vyhráli první set v poměru 25:19. Pak už na programu bylo velké drama. Hosté totiž srovnali ve druhém setu ukazatel skóre až po velké bitvě 26:24. Ve třetí setu se pak situace opakovala. tentokrát hráči Boleslavi vyhráli 25:23. Ani rozhodující čtvrtý set nevybočil z řady a Mladá Boleslav po vítězství 25:22 si z lázeňské metropole překvapivě odvezla všechny ligové body.