Komentář Tomáše M. k Plzni

07.12.2009 22:40

Bez Botkinse, Vavrocha a Ládi jsme doma přivítali leadera tabulky – USK Slavii Plzeň. Perfektní vstup do zápasu s výborným příjmem, útokem a hrou v poli nám přinesli zisk prvních dvou setů v poměru 25:17 a 25:20. Dařilo se nám bodovat i s poměrně těžkých situací a celý tým, tentokrát s Pepou Sobotkou na postu druhého smečaře, šlapal jako hodinky. Do třetího setu přišli na hřiště hosté s výrazně lépe fungující obranou na síti i v poli a podpořeni slušným výkonem svých útočníků, i sériemi našich chyb, postupně zvyšovali tempo – 16:25. Na zlepšený výkon soupeře jsme bohužel nenašli recept ani ve čtvrtém setu (17:25) a o vítězi utkání se tak muselo rozhodnout až v tie-breaku. Nezačali jsme nejlépe (1:4), ale ještě před střídáním stran se nám podařilo, zejména díky vynikajícímu nasazení celého týmu a neutuchající podpoře našich fanoušků, srovnat krok. Tři získané matchbally, se bohužel nepodařilo proměnit a rozhodující set jsme prohráli poměrem 16:18. Určitě se nám vedoucí tým tabulky podařilo po velmi dobrém výkonu potrápit, ale naplno se i přes velmi dobrou šanci, bodovat nepodařilo.
Sestava: Eda, Bici, Hrabě, Houďák, Víťa, Pepa Sobotka, libero Koři, střídal Fleky

I ve druhém utkání byl k vidění kvalitní volejbal. Opět jsme dobře začali a po solidních výkonech na všech postech vedli 1:0, když soupeř uhrál 17 bodů. V dalším průběhu se ale hosté, stejně jako dopoledne, prezentovali vzrůstající kvalitou předvedeného výkonu. Plzeňský celek začal hrát pestře, lépe, zejména v poli, bránit a body tak naše konto naskakovaly dost těžkopádně. Po prohraném druhém (20:25) a třetím setu (17:25) to s námi nevypadalo dobře ani v setu čtvrtém, kdy jsme prohrávali už 11:16. Díky servisu a velmi bojovnému výkonu se nám však podařilo soupeře dotáhnout a těsně podlehnout až v koncovce (25:27). I přes značnou únavu vyplývající nejen ze zatížení prvním zápasem, ale i početním stavem střídačky, jsme předvedli vcelku solidní výkon v určitě nejlepším domácím prostředí soutěže.
Sestava: Eda, Bici, Hrabě, Houďák, Víťa, Fleky, libero Koři, střídal Pepa Sobotka