Komentář k zápasu v České Lípě

03.12.2009 12:29

Do České Lípy jsme vyrazili bez Houďáka a Botkinse, kterým zranění nedovolují ani trénovat. Do jisté míry improvizovaná sestava tak vyrazila do boje s aktuálně druhým celkem tabulky zejména s cílem posbírat zkušenosti ze zápasu proti silnému soupeři. Do prvního setu jsme nastoupili velmi dobře, slušně jsme útočili, výborně bránili a podpořeni nebývale vysokým počtem chyb ze strany domácích vyhráli sadu poměrem 25 : 12. Do druhého setu poslal domácí trenér Chocholouš pozměněnou sestavu a to se jednoznačně promítlo do průběhu zbývajících tří setů. Domácí byli výrazně úspěšnější v útoku, začali lépe bránit na síti i v poli a zejména skvěle podávali. Ve zbytku zápasu se nám přes všechnu snahu nepodařilo soupeře zatlačit, byli jsme ve všech činnostech o krok zpět a získali 17, 15 a 14 bodů. Z individuálních statistik určitě stojí za zmínku výborné představení obou blokařů Hraběte a Vavrocha, zejména v obraně na síti a solidní smečařský výkon Kořiho, který nehrál na svém obvyklém postu.

Sestava: Eda, Bici, Víťa, Koři, Hrabě, Vavroch, libero Tomík, bez střídání

Do druhého zápasu nastoupil na nahrávce Láďa a hned v úvodu je potřeba říct, že si, i přes počáteční nervozitu, nevedl vůbec zle. Solidní příjem nám v prvním setu umožnil poměrně pestrou hru a po slušném týmovém výkonu podpořeném zejména dobrou obranou v poli se nám opět podařilo vyhrát první set poměrem 25 : 22. Nakonec to opět byl jediný set, který se v utkání podařilo získat. Domácí zpřesnili kombinaci, přitlačili na podání a převyšovali nás po všech stránkách. Škoda, že se nám po vlastních chybách za stavu 18 : 18 nepodařilo lépe zvládnout koncovku druhého setu a celkově jsme ve druhém zápasu domácím podlehli 1 : 3 se ziskem 20, 17 a opět 20 bodů. Domácí potvrdili, že jim druhé místo tabulky rozhodně nepatří náhodou, když letos prohráli doma pouze dvakrát s průběžně vedoucím týmem Plzně.

Sestava: Láďa, Bici, Víťa, Koři, Hrabě, Vavroch, libero Tomík, bez střídání