Karlovarští volejbalisté skončili nakonec šestí

21.03.2010 18:37

článek D. Seiferta v Karlovarských novinách

Překvapení se nekonalo. Ve volejbalové derniéře, ve které zamířili hráči VK Karlovy Vary na palubovku lídra tabulky USK Slavia Plzeň, se Karlovarákům příliš nedařilo. Soupeři totiž podlehli v závěrečném dvojutkání 1:3 a 0:3.

I přesto hráči z lázní svým výkonem určitě nezklamali, o čemž svědčí i konečná šestá příčka v této sezoně.

Už v prvním ukázali Plzeňáci soupeři z lázní svou volejbalovou sílu, když zahajovací set vyhráli v poměru 25:19. Pak ale Karlovaráci na plzeňské palubovce zabrali a svou precizní hrou získali po dramatickém konci druhý set 31:29.

Ve třetím setu si domácí družstvo vytvořilo tříbodový náskok, který nakonec proměnili ve druhý bod za výsledek 25:23.

V závěrečném, čtvrtém setu pak hráči plzeňské Slavie dovolili karlovarskému družstvu uhrát pouze třináct bodů. Po výsledku 25:13 si pak připsali na své konto první celkové vítězství 3:1.

I ve druhém utkání se dařilo víceméně favoritovi z Plzně. I když svěřenci karlovarského trenéra Tomáše Maška zpřesnili hru na síti, kterou podpořili úspěšnými bloky, tak se z prvního bodu radovali hráči Plzně, když první set vyhráli v poměru 25:22. I ve druhém setu se hrál vyrovnaný volejbal.

Nakonec si druhý bod za výhru 28:26 připsali opět Plzeňáci. V závěrečném setu pak domácí potvrdili výhrou 25:21 své zasloužené konečné prvenství ve druholigové soutěži.