Karlovarští volejbalisté chtějí být ve druhé lize do pátého místa

30.09.2010 21:52

článek převzatý z iDNES.cz 

Po bojích o záchranu v předchozích sezonách chtělí letos hrát volejbalisté VK Karlovy Vary na špici tabulky. Ve druhé lize působí už třetím rokem. V sobotu začínají doma s TJ Praga a myslí na dvě výhry.

           

Karlovarští volejbalisté v plném tréninku.   foto: Václav Šlauf,          

 

"Po zkušenostech z dvou předchozích sezon a díky návratu některých hráčů po zranění, máme ambice být v první polovině tabulky, ne-li do první trojky. Některá silnější družstva postoupila do první ligy, uvidíme jací budou nováčci, ale my máme cíl být do pětky," říká trenér karlovarských volejbalistů Vít Mašek.

Chce tak vylepšit sedmé, resp. šesté místo z předchozích ročníků.

Družstvo by mělo mít letos založeno svůj styl na útočné hře. "Potýkáme se s nedostatkem blokařů, proto obrana není taková, jak bych si představoval. Naše síla je v útočné fázi, především přes univerzála. Tam je také náš největší tahoun Josef Bican, na něm naše hra hodně stojí," prozrazuje Mašek.

Nejhorší bilanci mají s Ervěnicemi

Ve druhé lize měli karlovarští největší problémy s Plzní, ale ta postoupila do první ligy. Tak Mašek jmenuje další soupeře v boji o přední příčky. "Každé družstvo má jednoho nebo dva bývalé extraligové hráče a záleží v jakém složení nastoupí. Nejhorší bilanci máme s Ervěnicemi. Nevíme v jaké sestavě bude hrát příbramské béčko, které, když má posily z áčka, je prakticky neporazitelné," hodnotí Mašek sílu soupeřů.

Do sezony vstoupí VK Karlovy Vary v sobotu domácím soubojem s TJ Praga. "Je to soupeř proti kterému umíme doma hrát," tvrdí Mašek.

KAPITÁN BY RÁD UVOLNIL MÍSTO MLADÝM

Osmatřicetiletý nahrávač Eduard Bečka s volejbalem začínal v deseti letech ve Staré Roli, před pěti lety přešel do nově založeného VK Karlovy Vary. A podílel se tady i na postupu do II. ligy. 
"První rok to byl boj o udržení, to se podařilo. Loni už to bylo lepší, skončili jsme šestí a bylo to znát i na hře a přístupu," pochvaluje si. 
Na třetí misi ve druholigové společnosti se těší. "Díky dobrému tréninku bychom mohli hrát na stejné pozici nebo vyšší. Doufám, že nebudeme mít problémy s udržením a že si zahrajeme dobrý volejbal."
Právě letošní příprava byla úplně odlišná a podle kapitána se promítne do sezony. "Příprava byla výborná, snad i náš volejbal bude lepší." 
V soutěži by karlovarské volejbalisty už nemělo nic překvapit. "Díky reorganizaci jsou tři noví soupeři, ale snad nás nepřekvapí." 
Překvapení tak hrozí spíš z vlastních řad. "Slabinou je fakt, že máme málo lidí na hru, poslední dva roky jsme s tím měli problémy, když se někdo zranil bylo obtížné střídat. To se snad letos zlepší, zapracovali jsme kluky z širšího kádru," míní Bečka.

 

  

AKTUALITY
Jablonec - K.Vary 3:1
Jablonec - K.Vary 3:1

Novinky

Nábor nových talentů

08.04.2012 23:48
Hraješ volejbal již nějakou dobu a chceš se...

Konec sezóny 2011/2012…

08.04.2012 23:46
Volejbalová sezóna 2011/2012 je za námi a...

Jablonec - K.Vary

27.03.2012 21:00
Do jablonce jsme odjeli odehrát poslední dvě...

Záznamy: 1 - 3 ze 93

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>