Karlovarské noviny o porážce s Rakovníkem

08.02.2010 18:16

V Karlovarském deníku vyšel článek Daniela Seiferta o prohře v Rakovníku:

Karlovarští volejbalisté zklamali i v Rakovníku

Dvě porážky. Čtyři v řadě. Hráčům VK Karlovy Vary se ve druhé části druhé volejbalové ligy vůbec nedaří.

Po dvou prohrách v domácím prostředí s družstvem Ervěnic si další dvě přivezli z palubovky předposledního Rakovníka. Karlovy Vary, které byly favoritem tohoto dvojutkání, opět výsledkově propadly. Domácímu výběru podlehly 1:3 a 2:3. I přesto se však v průběžné tabulce posunuly překvapivě o příčku výše, tedy na aktuální páté místo.

Svou volejbalovou sílu ukázali rakovničtí hráči již v prvním setu prvního zápasu, když ho vyhráli poměrně hladce v poměru 25:13. Ani ve druhém pak neměli volejbalisté Rakovníka s hráči z města minerálních pramenů, kterým se vůbec nic nedařilo, moc problémů a i druhý set vyhráli, tentokrát si připsali na své konto skóre 25:15. Pak se ale začala volejbalová karta pomalu obracet, a to ve prospěch Karlovaráků. Ale jen na chvilku. Ve třetím setu hráči VK Karlovy Vary přidali na obrátkách a po velké bitvě dovedli třetí set do vítězného konce 25:21. V rozhodujícím čtvrtém setu se však opět volejbalová štěstěna obrátila čelem k domácímu družstvu, které zvládlo dramatickou zápletku a nakonec si za výsledek 25:22 připsalo na své konto i třetí důležitý bod.

Do druhého utkání pak lépe vstoupili volejbalisté z lázní, když první set rozhodli ve svůj prospěch až po dramatickém závěru 24:26. Rakovník vyrovnal ve druhém setu nejen skóre, ale i body, když zvítězil v poměru 25:21. Třetí set pro změnu opět ovládli hráči Karlových Varů, když zvítězili 25:22. Pak ale jako by hostujícím volejbalistům došly síly. Rakovník totiž vyhrál další dva následující sety a na své konto si tak připsal další důležitou výhru. Navíc se hráči Rakovníka přiblížili klidným vodám, když na střed tabulky ztrácejí pouhé tři, respektive čtyři body.

VK Rakovník – VK Karlovy Vary 3:1. Po setech: 25:13, 25:15, 21:25, 25:22), VK Rakovník – VK Karlovy Vary 3:2. Po setech: 24:26, 25:21, 22:25, 25:19, 25:12).