"Karlovarky" o Semilech - článek D. Seiferta

23.02.2010 20:32

Volejbalisté z lázní si připsali dvě vítězství

Karlovy Vary - Dvě utkání, dvě výhry. A to hodně důležité. Hráči VK Karlovy Vary v druholigové soutěži opět najeli na vítěznou vlnu. V pravý čas.

O víkendu je totiž druholigový volejbalový los nasměroval do Semil, kde je čekalo dvojutkání pravdy, ve kterém Karlovaráci prověřili místní výběr. Nakonec si hráči z lázeňského města na palubovce posledního družstva tabulky připsali dvě povinné výhry. Nejprve Semily porazili v poměru 3:1 a poté hladce 3:0.

Vstup do prvního duelu však měli lepší domácí, kteří také vyhráli první set v poměru 25:22. Pak ale už na semilské palubovce dominovali pouze hráči z města minerálních pramenů. Druhý set karlovarští volejbalisté vyhráli v poměru 25:20. Ve třetím pak Semilům povolili uhrát pouze sedmnáct bodů, když zvítězili 25:17, a v závěrečném, čtvrtém setu už to bylo dokonce bodů šestnáct, 25:16.

Ve druhém utkání dne sice volejbalisté posledního celku druholigové tabulky řádně kousali, ale hráči VK Karlovy Vary nepřipustili žádné překvapení. Svou zodpovědnou hrou podpořenou úderným blokem na síti pomalu, ale jistě získávali cenné body. V prvním setu si připsali vítězství 25:19, ve druhém pak zvítězili o dva body, 25:23, a v rozhodujícím, třetím pak zkompletovali třísetové vítězství, když ho vyhráli v poměru 25:22. Pro Karlovaráky to byla hodně cenná vítězství, která je udržela na velmi dobré páté pozici.

TJ Semily – VK Karlovy Vary 1:3

Po setech: 25:22, 20:25, 17:25, 16:25;

TJ Semily – VK Karlovy Vary 0:3.

Po setech: 19:25, 23:25, 22:25.