Článek o zápase s Pragou

17.01.2010 21:41

Na webu Karlovarského deníku vyšel článek Daniela Seiferta o zápasu s Pragovkou:

Volejbalisté z lázní smetli družstvo TJ Praga

Karlovy Vary - Dvě výhry. V dalším dvojzápase druhé volejbalové ligy mužů obstáli hráči Volejbalového klubu Karlovy Vary na výbornou. Na domácí palubovce totiž dvakrát porazili družstvo TJ Praga. V prvním vzájemném souboji dovolili soupeři uhrát jediný set, ve druhém zápase pak ani to.

VK K. Vary – TJ Praga 3:1

V prvním setu si přišli diváci na své, když se bojovalo o každý míč a Karlovaráci rozhodli o svém prvním bodu až v dramatickém závěru. Ve druhém setu jako by hostům pomalu, ale jistě docházely volejbalové síly, když proti domácímu družstvu uhráli pouze patnáct bodů. Jenže ve třetím pokračování přidali volejbalisté Prahy na obrátkách a na své konto si připsali bod za výhru 25:19. Karlovarští hráči však neponechali nic náhodě a ve čtvrtém setu získali především díky své precizní hře na síti důležitý třetí bod.

VK K. Vary – TJ Praga 3:0

Po malé přestávce drželi hosté volejbalový krok s domácími hráči pouze v prvním setu, který přesto prohráli v poměru 25:22. Pak už na palubovce drahovické tělocvičny byl k vidění pouze jeden tým, a to domácí. Ten totiž vyhrál i další set v rytmu volejbalového valčíku. Ve třetím setu se Karlovaráci dostali až na šestibodový náskok 8:2, ale poté jako by byli hráči Pragy pokropeni živou vodou. Náskok domácího družstva stáhli až na rozdíl jediného bodu a to mohlo být domácím hráčům, kteří vypadli na malou chvilku z koncentrace, osudné.

Ale nestalo se tak. V závěru třetího setu totiž prokázal své volejbalové kvality blokař Karlových Varů Tomáš Houda, který tak nasměroval svůj tým k důležitému vítězství. Navíc svým výkonem potvrdil svou netradiční volejbalovou přezdívku, kterou ho spoluhráči oslovují – ´Spasitel´.